Výkup nemovitostí Praha i jiné lokality, proč ho upřednostnit?

16
Květen
2018
16. květen 2018

Výkup nemovitostí je zcela běžnou praxí. Přesto, že výkupem za nemovitost dostanete méně peněz, než při klasickém prodeji, je výkup nemovitostí Praha i jiné lokality velmi oblíbený. Proč? Jaké výhody z toho plynou a co by vás mohlo od výkupu odradit?

Výkup nemovitostí Praha aneb když na prodej spěcháte

Při klasickém prodeji nemovitosti hraje čas hlavní roli. I přesto, že peníze z nemovitosti nepotřebujete ihned, objekt chátrá. Proto čím dříve se prodá, tím lépe. Jsou ale lidé, kteří nemovitost potřebují prodat takřka okamžitě. Peníze z ní potřebují na zaplacení dluhů. V tomto případě platí čím rychleji se objekt prodá, tím lépe. Jenže běžný prodej nemovitosti potřebuje svůj čas. Hodně záleží na stavu nemovitosti a jejím umístění. I přes sebelepší podmínky se však pod hranici několika měsíců nemusíte dostat. V případě, že máte dluhy nebo vám na nemovitosti visí exekuce, je taková situace krajně nepříjemná. Protože rostou penále z neplacení a můžete o nemovitost přijít dřív, než se vám ji podaří prodat. V tom případě je výkup nemovitostí Praha i kdekoliv jinde nejvhodnějším řešením. Realitní kanceláře vykupují i nemovitosti zatížené věcným břemenem nebo exekucí, a proto vás mohou z tíživé finanční situace jak se říká vysekat. Klíčové je ale obrátit se na realitní kancelář ještě v době, kdy je nemovitost vaše. Často se totiž stává, že se klienti snaží svou nemovitost klasicky prodat a na možnost výkupu se obrátí až v době, kdy už to není možné.

Výkup nemovitostí Praha je běžnou praxí, stačí si vybrat šikovnou realitku

Výkup nemovitostí Praha je běžnou praxí realitních kanceláří. Ty nejlepší vám neslíbí 100% z tržní ceny, ale nabídnou vám 80% a více. Proto je nejdůležitější správný výběr realitky, která vám výkup nemovitosti zprostředkuje od A do Z. V případě, že jim na cenu kývnete, budete mít peníze k dispozici ve velmi krátkém okamžiku.

Proč vám realitka nemůže nabídnout až 100% z tržní ceny? Jednoduše. Odkupovat nemovitost v tak krátké době je pro ni rizikové. Nemůže dost dobře odhadnout, jak se nemovitost či pozemek bude dále prodávat. To kvůli tomu si nemůže dovolit vyplatit svým klientům celou tržní cenu. U prodeje záleží na mnoha faktorech – na stavu nemovitosti a lokalitě. V případě, že je celý proces urychlený, nemá realitní kancelář čas na správný odhad.

Výkup nemovitostí Praha má i své nevýhody

Výkup nemovitostí Praha má své výhody i nevýhody. Samozřejmě nejedná se jen o záležitost pro Prahu, vykupovat lze pozemky a nemovitosti po celé České republice. Velkou výhodou je opravdu rychlé jednání. Stačí kontaktovat vybranou realitní kancelář, domluvit si s ní schůzku a odsouhlasit cenu, kterou vám odhadne. Pak stačí počkat, až realitní kancelář vyřídí všechnu potřebnou administrativu, dostanete své peníze. Oproti běžnému prodeji je to úspora času i energie.

Výkup nemovitostí není jen volbou klientů v tíživé finanční situaci

Výkup nemovitostí však nevolí jen ti, kteří potřebují rychlé finance pro řešení své tíživé finanční situace. Upřednostní jej i další skupiny klientů. Někteří z nich třeba zdědí nemovitost, nemají o ni zájem a nechtějí řešit ani prodej. V případě, že by nemovitost jen chátrala a ztrácela na své ceně, je výkup opravdu výhodnější volbou.

Jiní klienti zase potřebují prodat svou nemovitost rychle, protože potřebují rychlé finance na jiný výhodnější nákup nebo se třeba stěhují a nemají nikoho, kdo by se jim o pozemek či nemovitost staral. Ať už to vy máte jakkoliv, nezapomínejte, že nejdůležitější je kontaktovat realitní kancelář včas. Tedy v době, kdy je nemovitost či pozemek ještě váš.