Výkup nemovitostí Brno, proč ho upřednostnit před klasickým prodejem?

17
Květen
2018
17. květen 2018

S prodejem své nemovitosti nebo pozemku se setká snad většina lidí. A zatímco někteří volí klasickou cestu prodeje, jiní potřebují peníze hned, a proto upřednostňují výkup nemovitosti. Když do internetového vyhledávače zadáte výkup nemovitostí Brno nebo kteroukoliv jinou lokalitu, vyskočí vám nabídka nejrůznějších realitních kanceláří, protože je výkup běžnou praxí. Jde o to vybrat takovou realitní kancelář, která vaši nemovitost odkoupí za pro vás výhodnou cenu.

Když vás tlačí čas, je výkup nemovitostí Brno nejlepším řešením

Výkup nemovitostí je alternativním způsobem prodeje nemovitosti. Upřednostňuje se v případech, kdy na peníze z nemovitosti hodně spěcháte. Nejspíš každý, kdo už nějakou nemovitost prodával ví, jak zdlouhavý je to proces. Musíte sehnat vhodnou realitní kancelář nebo si prodej zařídit sami. Ani v případě, že se vám veškeré náležitosti podaří vyřídit včas však nemusíte mít vyhráno. Na vhodného kupce, který by vám za nemovitost zaplatil tolik peněz, kolik chcete můžete čekat i několik měsíců. A to je pro ty, jež z peněz potřebují zaplatit své závazky nebo jimž na nemovitosti visí exekuce krajně nepříjemné. Urychlit celou záležitost prodeje lze právě výkupem.

U výkupu se můžete spolehnout na to, že realitní kancelář vaši nemovitost odkoupí. Spokojit se však budete muset s o dost nižší cenou, než kterou byste inkasovali za klasický prodej. V závislosti na stavu nemovitosti a lokalitě ale můžete získat až 80% z tržní ceny. Právě výběr realitní kanceláře je nanejvýš důležitý. Určitě se vyplatí, když se obrátíte na více realitních kanceláří nebo se budete orientovat podle jejich recenzí. Když totiž výběr podceníte, může se stát, že realitka vaši nemovitost podcení a vy se tak zbytečně připravíte o finance.

Výkup nemovitostí Brno a nemovitostí v jiných lokalitách je mnohdy poslední záchranou

Výkup nemovitostí nejen v Brně, ale i jiných lokalitách je mnohdy poslední záchranou v tíživé životní situaci. Když výkup nemovitost Brno upřednostníte před klasickým prodejem, můžete si být jisti, že peníze opravdu dostanete a dostanete je rychle. Za cenu, kterou si realitní kancelář stanoví ji od vás určitě odkoupí, pokud na ni kývnete. A vy se tak rychle můžete vyprostit z tíživé finanční situace.

Kdybyste totiž nemovitost prodávali klasickou cestou a přitom jste potřebovali peníze na zaplacení vašich závazků, peněz byste se tak rychle nedočkali. V tomto případě zde vyvstává i riziko nárůstu penále a jiných poplatků z neplacení. Výkup nemovitostí Brno a nemovitostí v jiných lokalitách je mnohdy poslední záchranou.

Výkup nemovitostí Brno má své nevýhody

Výkup nemovitostí Brno je výhodný v tom, že je rychlý, má ale i své nevýhody. Jednou z nich je ta, že nedosáhnete stoprocentní tržní ceny. To zkrátka není vůbec možné už z toho důvodu, že tak rychlý odhad a výkup je pro samotnou realitní kancelář dost rizikový. V tak krátkém okamžiku zkrátka není možné přesně odhadnout, jak se bude nemovitost prodávat.

Výkupní cenu může klient ovlivnit, jak?

Výkupní cenu však může klient ve velkém ovlivnit už na začátku. Tím, že si vyberete loajální realitní kancelář, která klienty nechce jak se říká oškubat, naopak jedná férově a je schopná nabídnout jim až 80% a víc z tržní ceny nemovitosti. S takovou realitní kanceláří je pak radost jednat.

Kdy zvolit klasický prodej a kdy výkup?

Klasický prodej a výkup nemovitosti mají svá specifika. Klasický prodej bychom doporučili v případě, že na peníze z nemovitosti nijak nespěcháte či z nějakého důvodu nepotřebujete vaši nemovitost rychle prodat. Když si s klasickým prodejem dáte na čas, můžete vzhledem k lokalitě a stavu vaší nemovitosti utržit zajímavou částku.

Kdo ale zdlouhavý prodej řešit nechce, peníze potřebuje rychle z jakéhokoliv důvodu a spokojí se s nižší cenou, je pro něj výkup nemovitostí značka ideál.