Prodej rozestavěné nemovitosti

16
Březen
2015
16. březen 2015

V životě lidském nastávají nejrůznější situace. Například se rozhodnete vybudovat si nové bydlení. Koupíte pozemek, začnete stavět a najednou vám dojdou peníze. Může to být z nejrůznějších objektivních důvodů. Často se stává, že si člověk vezme hypotéku, zaváže se k určitým splátkám a náhle přijde o zaměstnání a tím o pravidelný zdroj příjmů.

Pak nezbývá, než rozestavěnou nemovitost prodat, pokud nenecháte situaci dojít až k exekuci a dražbě nemovitosti. Podobně můžete dopadnout v případě dlouhodobé nemoci nebo rozpadu manželství. Jsou i další okolnosti, kterými mohou být také situace, že zdědíte nemovitost, do které se můžete ihned nastěhovat, nebo se vám naskytne příležitost lepšího a perspektivnějšího zaměstnání v jiné části republiky, do které se rozhodnete se svou rodinou natrvalo přemístit a žít.

Řada dalších objektivních i subjektivních okolností vás může přimět k prodeji rozestavěné nemovitosti.

Můžete tak učinit sami využitím inzerční služby, nebo prodej svěřit realitní kanceláři.

Koupě rozestavěné nemovitosti

Ta může být pro zájemce velkou výhodou. Pokud máte jako stavebník uzavřenou smlouvu s firmou, která vám staví dům na klíč, není nic jednoduššího, než přepsat objednatele stavby na nového. Musí však dojít ke vzájemné dohodě všech tří stran. I pokud stavíte svépomocí, je pro případného zájemce koupě rozestavěné nemovitosti výhodná z mnoha důvodů.

Především má hotový projekt, zajištěny inženýrské sítě, stavební povolení a někdy i pojištění, neboť některé pojišťovny poskytují různé bonusy na rozestavěný dům, které pak přecházejí i na nového majitele.
V neposlední řadě má nový majitel rozestavěné stavby velký časový náskok, takže stačí stavbu dokončit a může se stěhovat daleko dříve, než měl v plánu.

Mnohdy jsou rozestavěné domy na velice atraktivních místech, která si jejich majitel pečlivě vybíral. Jelikož se za taková místa často draze platí, není pak snadné takovou rozestavěnou nemovitost prodat. Proto musí jít prodejce s cenou dolů, což je pro zájemce jedinečnou příležitostí, zvláště, když stavebník s prodejem spěchá.