Výkup nemovitostí zpětný leasing

3
Září
2016
3. září 2016

Výkup nemovitostí zpětný leasing

Takzvaný zpětný leasing nemovitostí řeší především lidé, kteří se z nějakého důvodu ocitli v těžké životní situaci a potřebují rychlý finanční obnos. Bankovní instituce jim ovšem v tomto případě peníze nepůjčí a u nebankovní instituce by se jim půjčka mnohdy nevyplatila. Tudíž jsou nuceni přistoupit na výkup nemovitostí zpětný leasing. Není to v žádném případě lehká situace, jde spíše o takzvané nouzové řešení.

Jak funguje zpětný leasing

Výkup nemovitostí zpětný leasing funguje na naprosto jiném principu než klasický leasing, který známe například při získání automobilu či jiné movité věci. U výkupu nemovitostí jde především o to, aby majitel nemovitosti získal v co nejzazším termínu větší finanční obnos, který vyřeší alespoň částečně jeho současnou finanční situaci. Klient musí samozřejmě vlastnit nemovitosti či rodinný dům. Exekuce a další právní nesrovnalosti v žádném případě nejsou neřešitelným problémem. Zpětný odkup nemovitosti je možný jak u rodinných domů, tak u družstevních bytů. Společnost zabývající se výkupem s klientem uzavře smlouvu o budoucím zpětném odkupu nemovitosti do vašeho vlastnictví. Ve váš prospěch bude zřízeno takzvané věcné břemeno k užívání nemovitosti. Po uplynutí doby stanovené ve smlouvě máte možnost nemovitost odkoupit zpět za podmínek, které budou opět stanoveny ve smlouvě mezi vámi a společností.

Výhody zpětného leasingu

Největší výhodou, kterou výkup nemovitostí zpětný leasing nabízí je ta, že peníze získáte ve velmi krátkém čase. Veškeré právní úkony spojené s hledáním nového kupce vaší nemovitosti jsou zcela zdarma. Veškeré právní úkony, které jsou spojené se zpětným leasingem, daná společnost vyřídí za vás a to včetně kvalitních právních služeb, mnohdy neřešitelných případů. Do nelehké finanční situace se může dostat každý z nás. V těchto případech každý rád ocení kvalitní služby a rychlé jednání.