Výkup družstevních bytů dřív, než bude pozdě

11
Prosinec
2017
11. prosinec 2017

Výkup družstevních bytů dřív, než bude pozdě

Výkup družstevního bytu má oproti klasickému prodeji řadu výhod. Celý proces je mnohem rychlejší, potřebné peníze máte takřka ihned a tím si ušetříte svůj čas a energii. Navíc pokud chcete prodat vaši nemovitost za účelem zaplacení dluhů, ušetříte si výkupem další penále, které v případě neplacení rostou. Vykoupit lze vše, nemovitost, pozemek i výkup družstevních bytů je možný. Důležité je ale přijít včas.

Kdo upřednostní výkup družstevních bytů před klasickým prodejem?

Pokud žijete v družstevním bytě, nevlastníte ho. Prodat ho však můžete. Jenže klasický prodej družstevního bytu trvá velmi dlouhou dobu, ostatně jako prodej běžného bytu či nemovitosti. Navíc si musíte vše sami vyřídit nebo si k tomu přizvat realitního makléře. Tohle je klasická cesta, kterou nelze nijak uspíšit. Při prodeji záleží na mnoha faktorech. A i když se vám podaří veškerou administrativu a právní kroky uskutečnit za relativně krátkou dobu, na vhodného kupce můžete čekat i několik měsíců. A to je v případě, že potřebujete rychle peníze, krajně nepříjemné.

Cestou, jak vše uspíšit je výkup družstevních bytů. Oproti klasickému prodeji má jednu obrovskou výhodu a tou je rychlost. Realitní kanceláře vykupují nemovitosti zcela běžně. Stačí se jim jen ozvat a oni zařídí vše potřebné – domluví si s vámi schůzku, odhadnou cenu, zařídí vše potřebné s družstvem. Pokud jim na výkupní cenu kývnete, peníze budete mít takřka okamžitě. Jedinou nevýhodou je, že výkupní cena bude nižší než u klasického prodeje. Ale nemusíte se obávat, že by to pro vás bylo nevýhodné. Dobré realitní kanceláře vám jsou schopné nabídnout až 80% z tržní ceny a výš. Samozřejmě záleží na mnoha faktorech, jako je stav družstevního bytu, lokalita a tak podobně.

Proč je důležité výkup družstevních bytů včas uskutečnit?

Když už výkup družstevních bytů zvážíte a pro tuto možnost se rozhodnete, je důležité, abyste s ní nijak neotáleli. V případě, že potřebujete penězi z prodaného bytu zaplatit dluhy, je rychlost důležitá. Čím déle otálíte, tím více vám dluhy rostou. Máte-li na onen byt vypsanou exekuci a čím déle budete čekat, tím zvyšujete možnost, že se k výkupu rozhoupete až tehdy, když už bude pozdě. Realitní kanceláře vykupují i nemovitosti zatížené věcným břemenem či exekucí. Tím pádem vás mohou vysekat z pořádné šlamastyky. Důležité ale je, abyste k nim přišli ještě v době, kdy jste vlastníkem oné nemovitosti. V případě družstevního bytu musíte být stále členem onoho družstva.

Jak může výkup družstevních bytů pomoci vám?

Výkup družstevních bytů, stejně jako výkup kterékoliv jiné nemovitosti tak může být vaším záchranným lanem. Její odkup pro vás znamená sice menší peníze, než které byste získali klasickým prodejem, ale zato rychlé vyřízení. Právě rychle obdržené finance mohou být spásou pro vaši narůstající dluhovou situaci. Každý, kdo se do začarovaného kruhu dluhů někdy dostal, nám dá nejspíš za pravdu, že penále za nesplácení naskakuje opravdu rychle.

Výkup družstevních bytů ale není určen jen pro zadlužené klienty. Naopak rychlejší jednání využijí všichni ti, kteří chtějí svůj družstevní byt či jinou nemovitost prodat mnohem rychleji než běžně. Mají například možnost výhodné koupě jiné nemovitosti, potřebují se rychle přestěhovat, nemovitost zdědili ve zchátralém stavu a nechce se jim do toho vrážet peníze.

Může mít výkup nemovitosti nějaké riziko?

Výkup nemovitostí je v řadě případů výhodný. Ovšem podmínkou je, že si pro to vyberete schopnou realitku, která si klientů váží. Vše za ně do puntíku vyřídí a nabídne jim nejlepší možnou cenu. Výběr je důležitý, protože existuje řada realitních kanceláří, které svým klientům nedají víc jak 50% z tržní ceny. V takovém případě klienti zbytečně přicházejí o poměrnou část svých peněz.