Výkup bytu za hotové

30
Duben
2021
30. duben 2021
Výkup bytu za hotové

Potřebujete hotové peníze a současně jste vlastníky bytu? Jednoduché řešení je v takovém okamžiku nasnadě. Záleží pak již jen na vás, jak rychle peníze potřebujete. Obecně se samozřejmě vyplatí počkat, protože pak máte větší příležitost, že někdo přijde s vyšší nabídkou. Doba výkupu nemovitostí u nás se zpravidla pohybuje okolo půl roku. Výkup bytu za hotové je ovšem možné uskutečnit i mnohem rychleji!

Peníze za byt můžete mít k dispozici do druhého dne

Na trhu se je možné setkat s firmami, které od vás byt vykoupí i do 24 hodin! Zpravidla jim postačí jediná prohlídka bytu a není pro ně problém současně vyplatit i vaše exekuce a dluhy. Podmínkou však je, aby byl v okamžiku prodeje byt stále ve vašem vlastnictví. Právní vady pak rozhodně nejsou pro výkup bytu za hotové nepřekonatelnou překážkou. V akutních situacích není vyloučen dokonce ani obchod o víkendu nebo ve svátek.

Jaké listiny potřebujete?

Co všechno po vás bude solidní společnost, která bude chtít vykoupit váš byt, požadovat? Kromě zmiňované prohlídky bytu to bude List vlastnictví, dále také nabývací listiny a případně i další listiny, mezi něž paří mimo jiné Smlouva o zřízení věcného břemene. Zjistili jste, že je nemůžete najít? Nic se neděje, firma, která bude realizovat výkup bytu, si je může opatřit ze sbírky listin z katastru nemovitostí.

Prodat lze i družstevní byt

Výkup bytu za hotové může být řešením složité situace i pro lidi, kteří dluží za nájem u družstva. Nenechte se z něj vyloučit, a kontaktujte společnost, která za vás dluhy uhradí a byt od vás koupí. Vyhnete se přitom často i nepříjemnému osobnímu jednání, protože solidní společnosti vyřeší vše s družstvem za vás.

Protože se na trhu pohybuje celá řada společností, které výkup bytu za hotové nabízí, je vždy dobré se o zvolené firmě co nejlépe informovat. Internet je k tomu ideálním místem. Nenaleťte a výkup bytu realizujte jen u společnosti, o níž najdete dostatek kladných referencí!