Výkup bytů v družstevním vlastnictví

30
Duben
2021
30. duben 2021
Výkup bytů v družstevním vlastnictví

Výkup bytů v družstevním vlastnictví či v jiném typu vlastnictví, může být v současné době značný oříšek, který jen s malou pravděpodobností klienti vyřeší za pomoci realitní kanceláře. Výkup bytů bývá totiž velmi často problém a to zejména, chce-li klient podstoupit výkup za hotové. Sehnat totiž kupce, který v rekordním čase vykoupí nemovitost a ještě bude disponovat hotovými penězi, je takřka nereálné. Ovšem nikoliv pro nebankovní společnost, která se výkupem zabývá a svým klientům poskytuje nadstandardní servis. Po naprosto celé ČR republice je tak možný výkup bytů v družstevním vlastnictví, osobním vlastnictví, výkup činžovních bytů, pozemků či nekomerčních a jiných prostor. Kdo již se někdy pokoušel o to prodat svou nemovitost, jistě ví, jak složité a rovněž i finančně nákladné podobné výkupy jsou. Mnoho realitních kanceláří navíc rezolutně odmítá vykoupit i nemovitost, která je zatížena dražbou, exekucí, dluhy či jinými problémy, které je namístě ihned řešit. Výkupy se tak často táhnou i několik let, jelikož se marně hledá kupec, který je ochoten odhadnutou cenu nemovitosti vůbec zaplatit a navíc například nemovitost vykoupit i s těmito problémy.

Férový odhad tržní ceny nemovitosti

Rozhodně se klienti nemusejí obávat toho, že by jejich nemovitost byla podhodnocena a nabídnuta tak za směšnou částku k výkupu. Odhad nemovitostí provádějí odborníci na slovo vzatí, kteří se vždy snaží o to, nastolit, co možná nejvíce férovou cenu a to proto, aby byla spokojenost s výkupem na obou stranách. U odhadů cen nemovitostí u realitních kanceláří, klienti velmi často čekají dlouhé měsíce či dokonce roky na to, než bude stanovena adekvátní cena a nemovitost vykoupena. Nebankovní společnosti se ovšem staví k výkupům daleko zodpovědněji, tudíž klienty nečekají dlouhé měsíce či roky, nýbrž dny na to, než se jejich nemovitost vykoupí. Je totiž hned celá řada případů, kdy klienti realitních kanceláři čekali na odkup nemovitosti i několik let a ve finále byla nemovitost prodána za směšně nízkou cenu. Nehledě na to, že v současné době je výkup bytů v družstevním vlastnictví i v jiném vlastnictví velmi náročným procesem, který se rozhodne podstoupit pouze malá většina klientů, disponujících nemovitostí k výkupu. Trh je totiž nadmíru zaplněný a realitní kanceláře se zejména k zadluženým nemovitostem raději staví zády. Proto se mnohdy klienti i uchylují k tomu, že se snaží o odkup svépomocí, což se ovšem velmi málokdy povede. Tyto pokusy se spíše setkávají s neúspěchem.

Nebankovní společnost vyřídí vše za vás

Pokud se snažíte o výkup bytů v družstevním vlastnictví, čeká vás s ním spojená i řada peripetií. Družstevní byt samozřejmě nevlastníte, ovšem prodat ho a to úspěšně samozřejmě můžete. Budete se ale muset připravit zejména na to, že vše s prodejem si budete muset zařídit téměř sami. Budete muset oslovit realitní kancelář, najít si odhadce kupní ceny bytu, vyřídit administrativu na katastru nemovitostí, zaplatit daňového poradce, vypořádat se s dluhy a podobně. V tomto případě by vám tak jistě přišla vhod pomocná ruka, není tomu tak? Tudíž je na místě oslovit nebankovní společnost, která vše vyřídí za vás. Potřebné dokumenty k prodeji budou naprosto v její režii, cenu nemovitosti odhadne její znalec a veškeré dluhy, exekuce, věcná břemena a podobně vyplatí v naprosto rekordním čase. Pokud tedy klient potřebuje velmi rychle získat peníze z odkupu, byla by cesta přes realitní kancelář velmi špatnou volbou. Čekání by totiž pro klienta bylo značně nepříjemné.

Vysvobození v podobě rychlého jednání

Pokud se bude jednat o výkup bytů v družstevním vlastnictví, který je zatížen nějakým dluhem, je čas téměř naprosto jistě nekompromisní. Každý, kdo se již v podobné situaci ocitl, mi dá jistě za pravdu, že čím déle bude muset čekat na výkup daného družstevního bytu, tím vyšší budou penále z nezaplaceného dluhu a dluh tak bude stále nabývat na síle. Dostat se posléze z tohoto začarovaného kruhu může být velká obtíž. Penězi z prodaného bytu samozřejmě budete chtít vyřešit svou momentálně velmi svízelnou finanční situaci a tak budete jistě rádi, když vám někdo podá onu pomocnou ruku, není tomu tak? A aby dluhy stále více nerostly, je pro vás pomoc nebankovní instituce na místě.

Prodej bytu v družstevním vlastnictví, kterého se chcete zbavit

Nejen výkup bytů v družstevním vlastnictví, který je váš a je navíc zatížen i nějakým problémem v podobě exekuce či jiného věcného břemene anebo dokonce insolvence, se můžete snažit prodat. O prodej se pokouší i ti, kteří například byt zdědili a nechtějí s ním disponovat či ti, kteří dostali například od svých rodičů či příbuzných takovýto byt ve zchátralém stavu a chtějí se ho takzvaně zbavit. Vrážet zbytečně peníze do nemovitosti, která za to nestojí, není rozhodně pro nikoho příjemné. Klienti tak často i činí tehdy, naskytla li se možnost koupě jiné, výhodnější, lepší nemovitosti a chtěli by tak peníze z prodeje použít na nákup svého vysněného domu. Rychlost je tedy pro ně stejně tak důležitá, jako pro ty, kteří potřebují peníze k umoření dluhu.

Žádné poplatky za vyřízení, žádné neprůhledné smlouvy a neférový přístup

Nebankovní společnosti se v žádném případě nesnaží o to, aby výkup nemovitostí v družstevním vlastnictví probíhal, co možná nejvýhodněji ve prospěch společnosti nikoliv klienta. Pokud se tedy domníváte, že když se obrátíte na takovou společnost, bude vás čekat pouze řada neprůhledných smluv a nesmyslně nízkých odhadů nemovitostí, na kterých bude chtít společnost jen vydělat, mýlíte se. Žádné neprůhledné smlouvy či nátlak při jejich podpisech vás rozhodně nečeká. Nečekají vás ani žádné zbytečné poplatky za vyřízení či jiné administrativní záležitosti. Tudíž není absolutně na místě, se těmto společnostem vyhýbat, jako čert kříži.