Podnikatelská půjčka

24
Duben
2015
24. duben 2015

Začínající podnikatel má několik možností, jak získat vstupní finanční prostředky, pokud nemá ušetřenou potřebnou sumu peněz, nebo ji nezdědil po strýčkovi z Ameriky. Může požádat o podnikatelskou půjčku u některé ze zavedených bank, nebo se se žádostí o podnikatelskou půjčku obrátit na některou nebankovní společnost.

Složité podmínky u různých bank

Patrně nejlepším řešením je vyhledat si jednotlivé nabídky na internetu a porovnat si možnosti a podmínky. Některé banky vyžadují alespoň minimální podnikatelskou historii. Ovšem například Česká spořitelna, Živnobanka nebo některé další banky se nebojí půjčovat i úplně začínajícím podnikatelům.

U ČS můžete požádat až o 5 miliónů, ikdyž jste zatím neuzavřeli ani jedno dvanáctiměsíční účetní období a nepodnikáte v zemědělství nebo nezaměstnáváte více než 100 zaměstnanců.

Musíte přesvědčit svou schopností splácet, což se posuzuje na základě projekce finančních toků a podnikatelského záměru.

Začínající podnikatelé mohou žádat o půjčku i u GE Money Bank, která poskytuje stotisícový kontokorent na základě přidělení IČ. Mimořádnou nabídku připravila pro lékaře, lékárníky, veterináře, daňové poradce, notáře a advokáty. V případě těchto specifických profesí nevyžaduje ani předložení daňového přiznání a výše půjčky může dosáhnout až 1 miliónu Kč bez zajištění.

Financováním podnikatelských aktivit subjektů z ČR a SR se již několik let zabývá Fio banka, která poskytuje podnikatelské úvěry provozního, investičního a projektového charakteru. Výše úvěru může být až 270 mil. Kč a obvyklá doba splatnosti je od 1 do 8 let, po dohodě i delší. Ručí se nejčastěji nemovitostí, ovšem lze ručit i bonitními pohledávkami nebo movitým majetkem.

Malé a střední podnikatele podporuje Českomoravská záruční a rozvojová banka. Nabízí jim půjčky bez úroků, pokud doloží daňové přiznání alespoň za jeden rok. Žadatelé musí splňovat podmínky drobného podnikatele a současně být začínajícím podnikatelem.

Nebankovní instituce vedou

Podnikatelé a malé firmy mohou využít i nebankovní podnikatelské půjčky, které mohou dosáhnout i větší částek, než jsou ochotny půjčit banky.

Výše půjčky obvykle závisí na hodnotě zastavené nemovitosti.

Na internetových stránkách je velká spousta nabídek, ze kterých si můžete vybírat v pohodlí svého domova a bez velkých administrativních formalit. To je jeden z mnoha důvodů, proč se nebankovní půjčky těší stále větší popularity. Jejich podmínky jsou založeny na vstřícnějším přístupu, než mají banky a stejné je to i s podmínkami.