Finská půjčka

14
Duben
2015
14. duben 2015

Současný finanční trh nabízí několik možností, jak si výhodně a rychle půjčit peníze. Orientovat se v jednotlivých nabídkách, jejichž reklamy na nás útočí denně ze všech stran, bývá někdy obtížné. Jednou z variant je například finská půjčka. Nejedná se o půjčení peněz z Finska, jak by se mohl někdo domnívat, ale o pojem, kterým se označují některé rychlé půjčky. Název byl odvozen od země původu, odkud se tato půjčka rozšířila i do dalších států, ČR nevyjímaje.


Princip finské půjčky spočívá v půjčení nízké částky.

Záleží na subjektu, který tzv. Finskou půjčku poskytuje. U některých je to do pěti tisíc, některé nebankovní společnosti však nabízejí až 15 tisíc Kč.

Získat finskou půjčku je snadné a rychlé, ovšem bývá to za cenu vyšších poplatků a úroků, které jsou dány krátkou dobou splatnosti finské půjčky.

Pojem finská půjčka se používá pro rychlé půjčky, kterými lze okamžitě řešit aktuální finanční nedostatek. Do finanční tísně se může občas dostat každý a nemusí to být ani jeho vlastní vinou.

Náhle se vám porouchá elektrický spotřebič, bez kterého se vaše domácnost neobejde, a v rozpočtu nemáte zrovna dostatečnou rezervu. Jsou situace, kdy se například váš zaměstnavatel dostane do druhotné platební neschopnosti a nemá finanční prostředky na výplatu mezd v obvyklém termínu. Zrovna tak nepředvídatelně může dojít k pojistné události, kdy musíte okamžitě odstranit vzniklou škodu na vlastní náklady, jelikož pojišťovny platí až na základě předložení dokladu o zaplacení.

Pojem finská půjčka již zdomácněl a používá se pro rychlé půjčky, které mají v porovnání s jinými, především nebankovními půjčkami několik výhod.

Oblibu si finské půjčky získaly především tím, že:

  • Jsou rychlejší než jiné nebankovní půjčky, neboť od podání žádosti po připsání peněz na účtu žadatele neuplyne ani 24 hodin.
  • Nemusíte podepisovat žádnou smlouvu o půjčce. Finská půjčka se vyřizuje on-line, kdy stačí uvést vaše jméno a číslo občanského průkazu .
  • Velice výhodné jsou různé věrnostní programy, v rámci kterých můžete například žádat i o vyšší sumy, pokud se stanete pravidelným klientem.
  • V žádosti o finskou půjčku si můžete sami stanovit termín, do kterého musíte peníze vrátit. Termín si za příslušný poplatek můžete i prodloužit.

O finskou půjčku mohou žádat občané České republiky, kteří nabyli plnoletosti, a kteří neměli v minulosti žádné zásadní problémy se splácením tohoto typu půjčky.